Cu ei ne mândrim

Rezultate

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 19 ”AVRAM IANCU”                                                                An școlar 2018-2019

                            TIMIȘOARA

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

CLASA a V-a

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

 

EXPOZIȚIA CONCURS

 

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ

 

INTERNAŢIONAL

 

INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL III

 JURA ANDREEA

BADEA ELENA

 

EXPOZIȚIA CONCURS

 

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ

 

INTERNAŢIONAL

 

INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL III

LEPOIEV BIANCA

BADEA ELENA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

HOROBĂȚ RUTH HANA

URECHE DIANA

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

GHEORGHE MAIA MĂDĂLINA

URECHE DIANA

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

CUCIULA SARAH GIULIA

URECHE DIANA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

CUCIULA SARAH GIULIA

URECHE DIANA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

BELENIȘ ANDREI

URECHE DIANA

 

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

 

HOROBĂȚ RUTH HANA

URECHE DIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

GAL  IASMINA

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL

 

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”,

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

FĂGĂDAR GHIȘA  FLORIN

 

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

CONCURSUL

 

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

GHEORGHE MAIA MĂDĂLINA

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

FĂGĂDAR GHIȘA    FLORIN

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE și

CAIFICARE LA CONCURSUL INTERJUDEȚEAN MEMORIALUL TRAIAN LALESCU

FĂGĂDAR GHIȘA    FLORIN

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

CONCURSUL MEMORIALUL TRAIAN LALESCU

INTERJUDEȚEAN

INTERJUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

FĂGĂDAR GHIȘA    FLORIN

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

DANCIU DAVID

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

BELENIŞ ANDREI

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

GAL  IASMINA

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

MUNTIANU CRISTIAN

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

si

CALIFICARE  LA ETAPA NAȚIONALĂ

BELENIŞ ANDREI

URDEA CLAUDIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE DIN ROMÂNIA –FILIALA  TIMIȘ

BERCEA CLAUDIA

URDEA CLAUDIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

 

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE DIN ROMÂNIA –FILIALA  TIMIȘ

TUDORA ROBERT

URDEA CLAUDIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

 

TERRA

 

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL SPECIAL AL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE DIN ROMÂNIA

BELENIŞ ANDREI

URDEA CLAUDIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

IACOBESCU PATRICIA

 

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR

CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – RELIGIE

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

ANDREI ANDRA

SIMIANSCHI FLORINA

 

JINGA FLORINA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR

CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – RELIGIE

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

IACOBESCU PATRICIA

SIMIANSCHI FLORINA

 

JINGA FLORINA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL III

JURMA PAUL

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

JOIȚA CRISTINA

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL

 

COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

 

SUICI DAVID

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

FRANȚ ARIANA

PUZDERIE MIRELA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

 

PREMIUL III

 

 

 

CRIȘAN

 

ANDREI

PUZDERIE MIRELA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

PETRIȚ DAVID

PUZDERIE MIRELA

CONCURSUL DE MATEMATICA 

VALERIU ALACI  JUNIOR

 

JUDEȚEAN

 

JUDEȚEANĂ

 

 

PREMIUL III

 

SUICI  DAVID

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

JURMA  PAUL

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

 

Secțiunea  PE ECHIPE

MATEMATICA IN FAMILIE

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

JURMA  PAUL

 

V C

 

JURMA  VICTOR

 

VIII C

ENACHE DOINA

 

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

FRANȚ  ARIANA

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

MÎNZAT  ALEXANDRU

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

IACOBESCU  PATRICIA

ENACHE DOINA

CONCURSUL

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

SUICI  DAVID

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

SUICI  DAVID

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

CALIFICATĂ  LA ETAPA JUDEȚEANĂ  A OLIMPIADEI DE MATEMATICĂ

IACOBESCU  PATRICIA

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

CALIFICAT  LA ETAPA JUDEȚEANĂ  A OLIMPIADEI DE MATEMATICĂ

MÎNZAT  ALEXANDRU

ENACHE DOINA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

IACOBESCU  PATRICIA

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

SUICI  DAVID

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

JURMA  PAUL

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

BOICI DAVID

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

CRIŞAN ANDREI

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

și

CALIFICARE  LA ETAPA NAȚIONALĂ

JURMA  PAUL

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE DIN ROMÂNIA FILIALATIMIȘ

JOIȚA CRISTINA

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL I

 

premiu Asociatie

JURMA  PAUL

PETRICI SPOMENCA

CUPA KINDER PLUS SPORT

 

ATLETISM, HANDBAL, BASCHET – LOCUL I

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

 

PREMIUL I

 

HEGHIŞ GABRIEL

 
IOVĂNUŢ AMALIA

 

PARTENIE SPÂNU MARIA


ZAHARIA SILVIA

 

CATEDRA

DE EDUCAȚIE FIZICÂ

 

CUPA KINDER PLUS SPORT

 

ATLETISM, HANDBAL, BASCHET – LOCUL I

 

REGIONAL

REGIONALĂ

PREMIUL III

 

HEGHIŞ GABRIEL

 
IOVĂNUŢ AMALIA

 

PARTENIE SPÂNU MARIA


ZAHARIA SILVIA

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICÂ

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

 LECTURA CA ABILITATE DE VIAȚĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

TĂRȚAN MATEI

OCSKO MARIANA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR

CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – RELIGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

BODEA ALEXANDRA IOANA

OCSKO MARIANA

 

LUPU VIRGINIA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL III

BĂLĂNESCU BRIANA

OCSKO MARIANA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL III

HORJA RAISA MARIA

OCSKO MARIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

TATU RAUL

PUZDERIE MIRELA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”,

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

BĂLĂNESCU  BRIANA

LUNG MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”,

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

BĂGHINĂ  DAN

LUNG MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

IONESCU  DARIUS

LUNG MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

TRUȘCĂ  PAUL

LUNG MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

IONESCU  DARIUS

LUNG MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

TRUȘCĂ

PAUL

LUNG MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

CALIFICATĂ  LA ETAPA JUDEȚEANĂ  A OLIMPIADEI DE MATEMATICĂ

BĂLĂNESCU BRIANA

LUNG MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

BĂLĂNESCU BRIANA

LUNG MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

IONESCU  DARIUS

LUNG MARIANA

EXPOZIȚIA CONCURS

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ

 

INTERNAŢIONAL

 

INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL II

 FRANȚ ARIANA

BADEA ELENA

 

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

CLASA a VI-a

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

AMZOIU LARA

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

ANGHEL ALEXANDRA

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

IORDACHE CAIUS

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

 

JINGA FILIP

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL III

 

JINGA FILIP

 

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

GLĂVAN FLAVIA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

 

IORDACHE CAIUS

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

PANTEA  RĂZVAN

 

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN

INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

MAROCICO RĂZVAN

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN

INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

ŞUTEA ŞTEFAN

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN

INFO-TIC

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

CRISTEA ŞERBAN

MUNTEAN

CLAUDIA

GALA DE ARTĂ PLASTICĂ

 ZIUA EDUCAȚIEI

SECȚIUNEA GRAFICĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

HANDARIC DANIELA

BADEA ELENA

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

CUVIN IOANA

 

SIMIANSCHI FLORINA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

CORA MARA

 

 

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR

CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

 

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – RELIGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

și

CALIFICARE LA ETAPA NAȚIONALĂ DE LA PUTNA

 

 

 

CUVIN IOANA

 

 

 

SIMIANSCHI FLORINA

 

LUPU VIRGINIA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

VOINEA DENIS

 

POPA FLORINA

EXPOZIȚIA CONCURS

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ

 

INTERNAŢIONAL

 

INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL I

 

CORA MARA

 

BADEA ELENA

EXPOZIȚIA CONCURS

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ

 

INTERNAŢIONAL

 

INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL I

BURU GEEA HELENA

BADEA ELENA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

SEBIN

NICOLAS

 

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

ȘTELEAC

MARIA

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

MOȚ DARIA NICOLE

 

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

IACOB MAIA ANIELA

 

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LIT ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

BĂDESCU DARIA IOANA

 

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

KRISTON SIENNA

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

GUTUE SNEJANA

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

GUTUE SNEJANA

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ

SOLOMON MARCUS

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

și

CALIFICARE LA ETAPA NAȚIONALĂ BUCUREȘTI

 

 

 

SEBIN

NICOLAS

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL III

 

GONCIULEA

TEODORA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL III

 

KRISTON SIENNA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

 

SEBIN

NICOLAS

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

ȘTELEAC

MARIA

 

CRISTEAN NICOETA

CONCURSUL DE MATEMATICA 

VALERIU ALACI  JUNIOR

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

MOȚ DARIA NICOLE

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

 

MOȚ  DARIA

 

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

 

SEBIN

NICOLAS

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

 

GONCIULEA  MARA

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

 

PREMIUL III

 

 

MOȚ  DARIA

 

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

 

PREMIUL III

 

SEBIN

NICOLAS

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

IACOB MAIA ANIELA

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

MOȚ  DARIA

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

SEBIN

NICOLAS

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

CALIFICATĂ  LA ETAPA JUDEȚEANĂ 

GONCIULEA  MARA

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

SEBIN

NICOLAS

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

GONCIULEA  MARA

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

 

MOȚ  DARIA

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA  DE FIZICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

 

MOȚ  DARIA

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

CONCURSUL  DE FIZICĂ PHI

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL II

 

 

MOȚ  DARIA

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

CONCURSUL  DE FIZICĂ PHI

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENŢIUNE

 

 

MOLDOVAN

RALUCA

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

CONCURSUL DE FIZICĂ

 HORIA HULUBEI

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

 

PREMIUL III

 

 

MOȚ  DARIA

 

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE și

CALIFICARE  ETAPA NAȚIONALĂ

INOVEANU MARIO

 

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE DIN  ROMÂNIA

și premiu Asociație

 

 

 

INOVEANU MARIO

 

 

 

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE DIN ROMÂNIA FILIALA

TIMIȘ 

 

KOROM RIANNA

 

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL  DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE FILIALA TIMIȘ 

TEGZEȘ ANDREI

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN

INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

MURGEA

ROBERT

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN

INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

TEGZEȘ ANDREI

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN

INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

MOȚ  DARIA

MUNTEAN

CLAUDIA

GALA DE ARTĂ PLASTICĂ

 ZIUA EDUCAȚIEI

SECȚIUNEA CREAȚIE PLASTICĂ

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

  

IACOB MAIA

       

BADEA ELENA

GALA DE ARTĂ PLASTICĂ

 ZIUA EDUCAȚIEI

SECȚIUNEA CREAȚIE PLASTICĂ

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

 

 

MOȚ  DARIA

    

BADEA ELENA

CONCURSUL   DE CREAȚIE PLASTICĂ

NONVIOLENȚA ȘCOLARĂ

SECȚIUNEA  AFIȘ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

 

 

MOȚ  DARIA

    

BADEA ELENA

 

CONCURSUL DE DESENE ”COLECTĂM SELECTIV ÎN FAMILIE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

HOVERBOARD

 

 

 

RESA

RALUCA

BADEA ELENA

CONCURSUL DE DESENE ”COLECTĂM SELECTIV ÎN FAMILIE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

BICICLETA

 

 

CUCIULA DAVID

BADEA ELENA

CONCURSUL DE DESENE ”COLECTĂM SELECTIV ÎN FAMILIE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

BICICLETA

 

 

MOLDOVAN

RALUCA

BADEA ELENA

OLIMPIADA GIMNAZIILOR

GIMNAZIADA

VOLEI

ZONAL

ZONALĂ

PREMIUL I

      

CHIRA

ALEXANDRA

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA KINDER PLUS  SPORT

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

IACOB MAIA

 

RĂDĂȘANU

MARC

 

RESA  DENISA

 

      TEGZEȘ

 ANDREI

 

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA KINDER PLUS  SPORT

REGIONAL

REGIONALĂ

PREMIUL III

 

CUCIULA

DAVID

 

IACOB MAIA

 

RĂDĂȘANU

MARC

 

RESA  DENISA

 

      TEGZEȘ

 ANDREI

 

 

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

SZÖLLO

SARAH

URECHE DIANA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

ALBU

SEBASTIAN

URECHE DIANA

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

 

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

 

MATEI

ALEXANDRA

 

URECHE DIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE  UPON  A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

DOLCIANU

LUCA

STULLER DIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE  PENTRU MINȚI  ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

ALBU

SEBASTIAN

 

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

CALIFICATĂ  LA ETAPA JUDEȚEANĂ

 

ALBU

SEBASTIAN

ENACHE DOINA

CONCURS DE CREAȚIE  PLASTICĂ

NONVIOLENTA ȘCOLARĂ

SECȚIA  PICTURĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

 

FLOREA AIDA

 

BADEA ELENA

CONCURS DE CREAȚIE  PLASTICĂ

NONVIOLENTA ȘCOLARĂ

SECȚIA  AFIȘ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

 

PREDA IOANA

BADEA ELENA

CONCURS DE CREAȚIE  PLASTICĂ

NONVIOLENTA ȘCOLARĂ

SECȚIA  GRAFICĂ

 

 

JUDEȚEAN

 

 

 

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

 

ION DENIS

ANDREI

BADEA ELENA

CONCURS DE CREAȚIE  PLASTICĂ

NONVIOLENTA ȘCOLARĂ

SECȚIA  PICTURĂ

 

 

JUDEȚEAN

 

 

 

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

 

 

CARP LARISA

 

 

BADEA ELENA

 

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

Clasa a VII-a

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

DUMITRAȘCU GINA OLIVIA

URECHE

DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

SASU DIANA

URECHE

DIANA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

 

MENȚIUNE

SBURLEA SARAH

URECHE

DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

SASU DIANA

URECHE

DIANA

OLIMPIADA GIMNAZIILOR

GIMNAZIADA

 

VOLEI

ZONAL

ZONALĂ

PREMIUL I

       MAGIAR

ANA-MARIA

 

STRĂUȚI

ALEXANDRA

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

COZAC ANA DARIA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL

COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

COZAC ANA DARIA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE FUN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

CORCHEȘ RĂZVAN

STULLER DIANA

TETRATLON ECHIPE MIXTE

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 CLEȚOC BIANCA

 

DINCA VUIA NICOLE

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA  KINDER PLUS  SPORT

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 CLEȚOC BIANCA

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA  KINDER PLUS  SPORT

REGIONAL

    REGIONALĂ

PREMIUL III

 CLEȚOC BIANCA

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

TETRATLON ECHIPE MIXTE

REGIONAL

    REGIONALĂ

PREMIUL III

 CLEȚOC BIANCA

 

DINCA VUIA NICOLE

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

 

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

PREMIUL I

 

 

MINGASSON ANNA CATHERINE

SIMIANSCHI FLORINA

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

MINGASSON ANNA CATHERINE

 

 

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR

CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

LIMBA ȘI LITER ROMÂNĂ – RELIGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

MINGASSON ANNA CATHERINE

 

SIMIANSCHI FLORINA

 

JINGA FLORINA

CONCURSUL

COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL II

MINGASSON ANNA CATHERINE

SIMIANSCHI FLORINA

OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ

NAŢIONAL

 

JUDEȚEANĂ

 

PREMIUL III

BELEAN DENISA

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE FUN

JUDEȚEAN

 

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

BELEAN DENISA

CRISTEAN NICOLETA

OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ

JUDEȚEAN

LOCALĂ

PREMIUL I

MINGASSON ANNA CATHERINE

GANCEA RAMONA

OLIMPIADA DE LIMBA FRANCEZĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

MINGASSON ANNA CATHERINE

GANCEA RAMONA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

PEIOV

SONIA

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

ȚENTIU

TUDOR

 

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

MILOȘESCU

DARIO

 

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

CRISTEAN

ROBERT

 

ENACHE DOINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

SAVA

SERGIU

 

ENACHE DOINA

CONCURSUL

LUMINA  MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL II

SAVA

SERGIU

ENACHE DOINA

CONCURSUL

LUMINA  MATH

 

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

ȚENTIU TUDOR

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

 

PEIOV  SONIA

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

SAVA

SERGIU

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

CALIFICAT LA ETAPA JUDEȚEANĂ 

      PATER

     MIHAI

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

CALIFICAT LA ETAPA JUDEȚEANĂ 

ȚENTIU TUDOR

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

 

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

ȚENTIU TUDOR

ENACHE DOINA

OLIMPIADA  DE FIZICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

SAVA

SERGIU

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

CONCURSUL  DE FIZICĂ PHI

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENŢIUNE

SAVA

SERGIU

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

CONCURSUL DE FIZICĂ

 HORIA HULUBEI

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

SAVA

SERGIU

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

OLIMPIADA DE RELIGIE ORTODOXĂ

 

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

MINGASSON ANNA CATHERINE

JINGA FLORINA

OLIMPIADA DE RELIGIE ORTODOXĂ

 

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

MENŢIUNE

 

PREMIU ASOCIAȚIE

 

MINGASSON ANNA CATHERINE

 

JINGA FLORINA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

 

COVACI ALEXIA

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL SOCIETĂȚII DE GEOGRAFIE DIN RO

 

SANDU MĂDĂLINA

PETRICI SPOMENCA

CONCURSUL DE DESENE ”COLECTĂM SELECTIV ÎN FAMILIE”

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

TROTINETA ELECTRICA

 

 

MINGASSON

ANNA

CATHERINE

BADEA ELENA

 

OLIMPIADA GIMNAZIILOR

GIMNAZIADA

VOLEI

 

ZONAL

ZONALĂ

PREMIUL I

 

 

COVACI ALEXIA

 

PROFESORII DE

EDUCAȚIE FIZICĂ

 

 

 

TETRATLON ECHIPE MIXTE

 

 

JUDEȚEAN

 

JUDEȚEANĂ

 

PREMIUL I

 

 

 

COVACI ALEXIA

 

PROFESORII DE

EDUCAȚIE FIZICĂ

 

TETRATLON ECHIPE MIXTE

REGIONAL

    REGIONALĂ

PREMIUL III

 

COVACI ALEXIA

PROFESORII DE

EDUCAȚIE FIZICĂ

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

 

ORȘA VLAD LUCA

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

 

MENȚIUNE

 

BĂGHINĂ SARA MARIA

 

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

 

 

MENȚIUNE

 

 

GÎRDA AIRIN

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ

SOLOMON MARCUS

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

BUZA DAVID SEBASTIAN

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

 

GÎRDA AIRIN

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ

 NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

ORȘA VLAD LUCA

PUZDERIE MRELA

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

ORȘA VLAD LUCA

TALABĂ VIRGINIA

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

SUCIU  MARIA

TALABĂ VIRGINIA

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

BUZA  DAVID SEBASTIAN

TALABĂ VIRGINIA

 

CONCURSUL  DE FIZICĂ PHI

 

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

 

MENŢIUNE

 

ORȘA VLAD LUCA

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

ORȘA VLAD LUCA

PETRICI SPOMENCA

TETRATLON ECHIPE MIXTE

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

 ROBOTIN MĂLINA

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA  KINDER PLUS  SPORT

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

ROBOTIN MĂLINA

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA  KINDER PLUS  SPORT

REGIONAL

    REGIONALĂ

PREMIUL III

 

ROBOTIN MĂLINA

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

TETRATLON ECHIPE MIXTE

REGIONAL

    REGIONALĂ

PREMIUL III

 

ROBOTIN MĂLINA

 

PROFESORII  DE EDUCAȚIE FIZICĂ

 

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

 

Clasa a VIII-a

 

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

FOTBAL

ZONAL

ZONAL

PREMIUL III

OROS ALEXANDRU

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

TETRATLON ECHIPE MIXTE

CROS

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

OROS ALEXANDRU

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

FOTBAL

ZONAL

ZONAL

PREMIUL III

SECURICI LUCA

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

LUJANSCHI ALEXANDRA

 

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

LUJANSCHI ALEXANDRA

ENACHE DOINA

 

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

PACEPA OANA MARIA

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

 

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENŢIUNE

PACEPA OANA MARIA

 

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”,

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

ONOFREI  ANDREI

 

ENACHE DOINA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

 

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

ONOFREI  ANDREI

 

ENACHE DOINA

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

FOTBAL

 

ZONAL

ZONAL

PREMIUL III

LAIU FABIAN

CATEDRA DE EDUC FIZICĂ

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

 

CONCURSUL COMUNICARE.

ORTOGRAFIE    

NAȚIONAL

 

 

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

 

 

 

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

 

MENŢIUNE

POPESCU DIANA MARIA

 

MOTOȘ LETIȚIA    

SCHINTEIE VALERICA

 

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL

 ENGLISH MADE FUN

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

TÎMPIANU PETRA

PUZDERIE MIRELA

OLIMPIADA DE LIMBI ROMANICE - LIMBA ITALIANĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

RESSA PAULA

 

ZBÎRCEA

RALUCA

OLIMPIADA DE LIMBI ROMANICE - LIMBA ITALIANĂ

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL III

RESSA PAULA

 

ZBÎRCEA

RALUCA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”,

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

JURMA  VICTOR

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

„ÎNTREBĂRI  GLUMEȚE PENTRU MINȚI ISTEȚE”

 

MATEMATICA IN FAMILIE CONCURS  PE ECHIPE

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

JURMA  VICTOR

 

JURMA  PAUL

 

V C

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

VOLEI

ZONAL

ZONAL

PREMIUL I

       ISOC

     EMILIA

 

POPESCU DIANA

 

ȘAIN  IULIA

 

MOTOȘ

      LETIȚIA

 

FĂGĂDAR –GHIȘA MARINA

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

 

OINĂ

ZONAL

ZONAL

PREMIUL I

PURECA DAN

 

MIRCEA MARCO

 

SCHIPOR VICTOR

 

IVANA DARIUS

 

BURHĂEȘ BOGDAN

 

PĂDURE ALEXANDRU

 

 ENE BOGDAN

 

 

 

 

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

 

 

 

 

 

 

 

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

 

OINĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

PURECA DAN

 

MIRCEA MARCO

 

SCHIPOR VICTOR

 

IVANA DARIUS

 

BURHĂEȘ BOGDAN

 

 PĂDURE ALEXANDRU

 

 ENE BOGDAN

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

TETRATLON ECHIPE MIXTE

CROS

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

PURECA DAN

 

MIRCEA MARCO

 

 SCHIPOR VICTOR

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

TETRATLON ECHIPE MIXTE

CROS

REGIONAL

REGIONALĂ

PREMIUL III

PURECA DAN

 

MIRCEA MARCO

 

 SCHIPOR VICTOR

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA KINDER PLUS SPORT

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

SCHIPOR VICTOR

 

  PURECA DAN

 

MIRCEA MARCO

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

 

CUPA KINDER PLUS SPORT

REGIONAL

REGIONALĂ

PREMIUL III

 

SCHIPOR VICTOR

 

  PURECA DAN

 

MIRCEA MARCO

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

STÎNGU IOANA ȘTEFANIA

URECHE DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

STÎNGU IOANA ȘTEFANIA

URECHE DIANA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR

 

CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

 

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ – RELIGIE

 

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL II

STÎNGU IOANA ȘTEFANIA

URECHE DIANA

 

TRAIN MARIA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

IVANOSCHI SONIA

URECHE DIANA

 

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

LOCALĂ

PREMIUL II

JURJ  MILENA

URECHE DIANA

 

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

CALIFICARE LA ETAPA NAȚIONALĂ  IAȘI

JURJ  MILENA

URECHE DIANA

 

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PUNCTAJ

 

89,75

JURJ  MILENA

URECHE DIANA

 

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

BĂLĂȘESCU ANAMARIA

URECHE DIANA

CONCURSUL

 ENGLISH MADE FUN

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

BĂLĂȘESCU ANAMARIA

CRISTEAN  NICOLETA

CONCURSUL

FORTS EN FRANCOPHONIE

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

BĂLĂȘESCU ANAMARIA

GANCEA

RAMONA

CONCURSUL

FORTS EN FRANCOPHONIE

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

CÎRDU ANDREI MAXIM

GANCEA

RAMONA

CONCURS MULTIDISCIPLINAR DE CULTURĂ GENERALĂ

 

VREAU SĂ DESCOPĂR, VREAU SĂ ÎNVĂȚ, VREAU SĂ ȘTIU

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

BĂLĂȘESCU ANAMARIA

GANCEA

RAMONA

CONCURS MULTIDISCIPLINAR DE CULTURĂ GENERALĂ

 

VREAU SĂ DESCOPĂR, VREAU SĂ ÎNVĂȚ, VREAU SĂ ȘTIU

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

CÎRDU ANDREI MAXIM

GANCEA

RAMONA

CONCURS MULTIDISCIPLINAR DE CULTURĂ GENERALĂ

 

VREAU SĂ DESCOPĂR, VREAU SĂ ÎNVĂȚ, VREAU SĂ ȘTIU

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

JURJ  MILENA

GANCEA

RAMONA

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

 

OINĂ

ZONAL

ZONALĂ

PREMIUL I

KIS  RAUL

 

GHERLE DENIS

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

 

OINĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

KIS  RAUL

 

GHERLE DENIS

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

OLIMPIADA GIMNAZIILOR: GIMNAZIADA

 

FOTBAL

ZONAL

ZONALĂ

PREMIUL III

KIS  RAUL

 

GHERLE DENIS

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

TETRATLON ECHIPE MIXTE

 

CROS

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

KIS  RAUL

 

GHERLE DENIS

 

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

TETRATLON ECHIPE MIXTE

 

CROS

REGIONAL

REGIONALĂ

PREMIUL III

KIS  RAUL

 

GHERLE DENIS

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA KINDER PLUS SPORT

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

BĂDESCU CRISTINA

 

KIS  RAUL

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

CUPA KINDER PLUS SPORT

REGIONAL

REGIONALĂ

PREMIUL III

 

 

BĂDESCU CRISTINA

 

KIS  RAUL

CATEDRA DE EDUCAȚIE FIZICĂ