Cu ei ne mândrim

Rezultate

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 19 ”AVRAM IANCU”                                  An școlar 2017-2018

                               TIMIȘOARA

 

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

CLASA a V-a

 

 

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

AMZOIU LARA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

JINGA   FILIP PARASCHIV

SCHINTEIE VALERICA

 

JINGA FLORINA

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

AMZOIU LARA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL  DE MATEMATICĂ

 

VALERIU ALACI  JUNIOR

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

PANTEA RĂZVAN

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

 

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

CRISTEA ȘERBAN

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

PANTEA

RĂZVAN

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

CRISTEA

ȘERBAN

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

GLĂVAN

FLAVIA

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

MAROCICO

RĂZVAN

PUZDERIE MIRELA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

 

EXPERT ÎN INFO-TIC

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

MAROCICO

RĂZVAN

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

 

EXPERT ÎN INFO-TIC

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

GLĂVAN

FLAVIA

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

 

EXPERT ÎN INFO-TIC

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

CRISTEA

ŞERBAN

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

 

EXPERT ÎN INFO-TIC

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

PANTEA

RĂZVAN

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE CREAŢIE

LITERAR-RELIGIOASĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

SECȚIUNEA ESEU

 

 

JINGA

FILIP

VALERICA SCHINTEIE

 

JINGA FLORINA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

 

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 CALIFICARE ETAPA NAȚIONALĂ

 

ȘUTEA

ȘTEFAN

 

 PETRIĆ SPOMENKA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

 

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

JINGA

FILIP

 

PETRIĆ SPOMENKA

 

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

 

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

 

CUVIN

IOANA

 

 

SIMIANSCHI FLORINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

PEANA

ROXANA

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

 

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

CORA

MARA

POPA FLORINA

CONCURSUL DE BIOLOGIE

 

GEORGE EMIL PALADE

 

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

 

CUVIN

IOANA

UNGURIANU
DANIELA

CONCURSUL DE BIOLOGIE

 

GEORGE EMIL PALADE

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

CORA

MARA

UNGURIANU
DANIELA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

MOȚ DARIA

NICOLE

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

MOȚ DARIA

NICOLE

SCHINTEIE VALERICA

 

CSABA VÁNCSA

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

 

GONCIULEA

TEODORA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

BĂDESCU DARIA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

GUTUE SNEJANA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

KRISTON SIENNA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

MANEA MARA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL III

MOȚ DARIA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

STAMATI ANDREEA

SCHINTEIE VALERICA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

KRISTON

SIENNA

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

MOȚ DARIA

NICOLE

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL  DE MATEMATICĂ

 

VALERIU ALACI  JUNIOR

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

MOȚ DARIA

NICOLE

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL III

MOȚ

DARIA

NICOLE

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL III

 

GONCIULEA

TEODORA

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

PREMIUL II

MOȚ DARIA

NICOLE

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

GONCIULEA

TEODORA

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

SEBIN

NICOLAS

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

 

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

CALIFICATĂ CONCURSUL TRAIAN LALESCU

 

 

MOȚ DARIA

NICOLE

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL  TRAIAN  LALESCU

EUROREGIONAL

 

MENȚIUNE

MOȚ DARIA

NICOLE

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

SEBIN 

NICOLAS

ȘTEFAN MARIANA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

GONCIULEA

TEODORA

ȘTEFAN MARIANA

CONCURSUL DE CREAŢIE

LITERAR-RELIGIOASĂSECȚIUNEA ESEU

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

MOȚ DARIA

NICOLE

SCHINTEIE VALERICA

 

CSABA VÁNCSA

EXPOZIȚIA CONCURS

 

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂSECȚIUNEA PICTURĂ

INTERNAŢIONAL

INTERNAŢIONALĂ

 

PREMIUL II

 

MOLDOVAN RALUCA

BADEA

 IONESCUELENA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

 

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 CALIFICARE ETAPA NAȚIONALĂ

 

TEGZEȘ ANDREI

 

 PETRIĆ SPOMENKA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

 

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

MURGEA

ROBERT

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

MOȚ DARIA

NICOLE

MUNTEAN

CLAUDIA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

 

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

KADAR

DANIEL

MUNTEAN

CLAUDIA

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

ALBU

SEBASTIAN

FLORIN

URECHE

DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

MODI

NICOLAS

URECHE

DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

ALBU

SEBASTIAN

FLORIN

URECHE

DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

MODI

NICOLAS

URECHE

DIANA

 

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

 

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

SZOLLO

SARAH

URECHE

DIANA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

ALBU

SEBASTIAN

FLORIN

URECHE

DIANA

CONCURSUL

NAȘTEREA  DOMNULUI

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL I

ALBU

SEBASTIAN

FLORIN

URECHE

DIANA

CONCURSUL

NAȘTEREA  DOMNULUI

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL II

MODI

NICOLAS

URECHE

DIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

STEPANOV

CAROL

STULLER DIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

FLOREA

LUCA

STULLER DIANA

CONCURSUL DE INFORMATICĂ

 

EXPERT ÎN INFO-TIC

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

 

ALBU

SEBASTIAN

FLORIN

MUNTEAN

CLAUDIA

 

 

 

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

CLASA a VI-a

 

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

SASU DIANA

URECHE

DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III 

SASU DIANA

URECHE

DIANA

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

 

MENȚIUNE

SBURLEA SARAH

URECHE

DIANA

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

 

NAŢIONAL

 

JUDEȚEANĂ

 

 

MENȚIUNE

 

 

DUMITRAȘCU GINA OLIVIA

 

URECHE

DIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

FLORESCU ALEXIA

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ONCE UPON A TIME

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

SASU DIANA

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL DE BIOLOGIE

 

GEORGE EMIL PALADE

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

SASU DIANA

 

UNGURIANU
DANIELA

EXPOZIȚIA CONCURS

 

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂSECȚIUNEA

DESIGN VESTIMENTAR

 

INTERNAŢIONAL

 

INTERNAŢIONALĂ

 

PREMIUL II

 

SASU DIANA

 

BADEA

 IONESCUELENA

CONCURSUL DE CREAȚIE PLASTICĂ

 

COPIII ÎȘI PICTEAZĂ ȚARA

SECȚIUNEA

GRAFICĂ

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL III

 

 

SASU DIANA

 

BADEA

IONESCUELENA

CONCURSUL DE RELIGIE

 

ICOANA MEA

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

COJOCARIU PAULA

TRAIN MARIA

ELENA

CONCURSUL COMUNICARE.

 

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

COZAC ANA DARIA

SCHINTEIE VALERICA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

MINGASSON ANNA CATHERINE

SIMIANSCHI FLORINA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

 

PEIOV SONIA

 

SIMIANSCHI FLORINA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I -

 

CALIFICARE LA ETAPA

NAȚIONALĂ

MINGASSON ANNA CATHERINE

SIMIANSCHI FLORINA

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

MINGASSON ANNA CATHERINE

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL

 

COMUNICARE.

ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

MINGASSON ANNA CATHERINE

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL  DE MATEMATICĂ

 

VALERIU ALACI  JUNIOR

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

ȚENTIU  TUDOR

ENACHE DOINA

CONCURSUL DE MATEMATICĂ

 

VALERIU ALACI  JUNIOR

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

PEIOV SONIA

ENACHE DOINA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL III

ȚENTIU  TUDOR

ENACHE DOINA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

PEIOV SONIA

ENACHE DOINA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

PATER MIHAI

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

ȚENTIU

TUDOR

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

SAVA

SERGIU

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

PEIOV

SONIA

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

GHERDAN  MARIA

ENACHE DOINA

CONCURSUL DE FIZICĂ

 

 HORIA HULUBEI

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

SAVA SERGIU

 

IVAN CORINA

ISTRĂTUCĂ

CONCURSUL DE BIOLOGIE

 

GEORGE EMIL PALADE

 

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

DELEANU- STAMOREAN SÂNZIANA

TALABĂ VIRGINIA

CONCURSUL DE BIOLOGIE

 

GEORGE EMIL PALADE

 

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

PEIOV

SONIA

TALABĂ VIRGINIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

 

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

 CALIFICARE ETAPA NAȚIONALĂ

SANDU MĂDĂLINA

 PETRIĆ SPOMENKA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

 

COVACI ALEXIA

 PETRIĆ SPOMENKA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

 

PATER MIHAI

 

 PETRIĆ SPOMENKA

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

BALEA ALESSIA MARIA

OCSKO MARIANA

CONCURSUL DE BIOLOGIE

 

GEORGE EMIL PALADE

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

DARIE ARIANA VALENTINA

UNGURIANU
DANIELA

 

OLIMPIADA  DE LINGVISTICĂ

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

OPREA TUDOR ALEX

OCSKO MARIANA

 

 

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

ORȘA VLAD LUCA

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

SUCIU MARIA

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

BĂGHINĂ SARA MARIA

OCSKO MARIANA

OLIMPIADA

 

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

 

MENȚIUNE

SUCIU MARIA

 

OCSKO MARIANA

CONCURSUL

 

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL III

ORȘA VLAD

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

OPREA

TUDOR

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

BUZĂ

SEBASTIAN

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

 

ORȘA  VLAD

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

ORȘA  VLAD

 

VĂRȘĂNDAN ADRIAN

CONCURSUL DE FIZICĂ

 

 PHI

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL I

 

ORȘA  VLAD

ISTRĂTUCĂIVAN CORINA

CONCURSUL DE FIZICĂ

 

 HORIA HULUBEI

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

BUZĂ  DAVID SEBASTIAN

ISTRĂTUCĂIVAN CORINA

CONCURSUL DE BIOLOGIE

 

GEORGE EMIL PALADE

NAȚIONAL

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

 

ORȘA  VLAD

TALABĂ VIRGINIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE

 

TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

 

 CALIFICARE ETAPA NAȚIONALĂ

ORȘA  VLAD

 PETRIĆ SPOMENKA

CONCURSUL DE CREAȚIE PLASTICĂ

 

COPIII ÎȘI PICTEAZĂ ȚARA

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL I

 

NEGHINĂ ALEXIA

BADEA

IONESCUELENA

CONCURSUL DE CREAȚIE PLASTICĂ

COPIII ÎȘI PICTEAZĂ ȚARA

NAȚIONAL

NAȚIONALĂ

PREMIUL II

BUZA DAVID SEBASTIAN

 

BADEA

IONESCUELENA

EXPOZIȚIA CONCURS

 

 ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂSECȚIUNEA

PICURĂ

INTERNAŢIONAL

INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL II

ORȘA  VLAD

BADEA

IONESCUELENA

 

 

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

CLASA a VII-a

 

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENŢIUNE

NOVĂCESCU CRISTINA

IVAN RODICA

OLIMPIADA

LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

 

MENȚIUNE

 

LUJANSCHI ALEXANDRA

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

IANĂȘI PAULA

SIMIANSCHI FLORINA

OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ

JUDEȚEAN

LOCALĂ

MENŢIUNE

HORJA RĂZVAN

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE FUN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III 

HORJA RĂZVAN

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE FUN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III 

GLĂVAN DAVID

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL

LUMINA MATH

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

MENȚIUNE

ONOFREI ANDREI

ENACHE DOINA

CONCURSUL 

NOI ȘI CHIMIA

INTERJUDETEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

GLĂVAN DAVID

POPESCU  MIRELA

CONCURSUL

  NOI ȘI CHIMIA

INTERJUDETEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

HORJA RĂZVAN

POPESCU  MIRELA

CONCURSUL

  NOI ȘI CHIMIA

INTERJUDETEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

ONOFREI ANDREI

POPESCU  MIRELA

EXPOZIȚIA CONCURS  ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂSECȚIUNEA PICTURĂ 

INTERNAŢIONAL

INTERNAŢIONALĂ

 

PREMIUL II


 

LUNGU PAULA

BADEA IONESCUELENA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE  FUN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

JURMA VICTOR

 

PUZDERIE     MIRELA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE FUN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

GONCIULEA RAREȘ

 

PUZDERIE     MIRELA

OLIMPIADA DE LIMBI ROMANICE

LIMBA ITALIANĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

RESSA PAULA

 

 BACIU AURELIAN

OLIMPIADA DE LIMBI ROMANICE

LIMBA ITALIANĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

STOICOVICI SVETLANA

 BACIU AURELIAN

OLIMPIADA DE LIMBI ROMANICE

LIMBA ITALIANĂ

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL I

RESSA PAULA

 BACIU AURELIAN

OLIMPIADA   DE  BIOLOGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

JURMA  VICTOR

TALABĂ VIRGINIA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

PREMIUL I

STÎNGU ȘTEFANIA

URECHE DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

PREMIUL II

MATYAȘI DESIREE

URECHE DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

IVANOSCHI SONIA

URECHE DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

STÎNGU ȘTEFANIA

URECHE DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

MATYAȘI DESIREE

URECHE DIANA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

NAŢIONALĂ

PREMIUL SPECIAL

STÎNGU ȘTEFANIA

URECHE DIANA

CONCURSUL

COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENŢIUNE

JURJ MILENA

URECHE DIANA

CONCURSUL

COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL III

MATYAȘI DESIRÈE

URECHE DIANA

CONCURSUL

COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL III

STÎNGU ȘTEFANIA

URECHE DIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE FUN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

BĂLĂȘESCU ANAMARIA

STULLER DIANA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADEFUN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

CÎRDU ANDREI MAXIM

PUZDERIE     MIRELA

OLIMPIADA   DE  BIOLOGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III

JURJ  MILENA

TALABĂ VIRGINIA

OLIMPIADA   DE  BIOLOGIE

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

STÎNGU ȘTEFANIA

TALABĂ VIRGINIA

CONCURSUL DE GEOGRAFIE TERRA

NAŢIONAL

JUDEȚEANĂ

MENȚIUNE

 

CALIFICARE ETAPA NAȚIONALĂ

JURJ MILENA

 PETRIĆ SPOMENKA

CONCURS

 ARMONII VOCAL INSTRUMENTALESECȚIUNEA VOCAL

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

MĂGDUȚ ANA MARIA

ILIEȘ VASILE

CONCURS

 ARMONII VOCAL INSTRUMENTALE

SECȚIUNEA PIAN

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

MĂGDUȚ ANA MARIA

ILIEȘ VASILE

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA  FRANCEZĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENȚIUNE

JURJ MILENA

GANCEA RAMONA

CONCURS FORTS EN FRANCOPHONIE

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

BĂLĂȘESCU ANAMARIA

GANCEA RAMONA

CONCURS FORTS EN FRANCOPHONIE

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL II

CÎRDU ANDREI

GANCEA RAMONA

 

 

 

Tabel centralizator cu premiile obținute la olimpiade și concursuri

Clasa a VIII-a

 

Olimpiada / concurs

(denumire)

Rangul (zonal, judeţean, interjudeţean, naţional, cu participare internaţională, internaţional)

Faza (locală, judeţeană, interjudeţeană, naţională)

Premiul obţinut

Elevul / Clasa

Numele profesorului coordonator

CONCURSUL NAȚIONAL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENȚIUNE

BUTUZA VLAD

 

VIII A

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL NAȚIONAL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL III

CRISTESCU NENSI

 

VIII A

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL NAȚIONAL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL III

SIMINIC ANDREI

 

VIII A

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL  DE LIMBA  ENGLEZĂ

ENGLISH MADE                                            FUN

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

PREMIUL III 

SIMINIC ANDREI

 

VIII A

CRISTEAN NICOLETA

CONCURSUL DE MATEMATICA

VALERIU ALACI  JUNIOR

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

PENEA  ANDREEA

 

 VIII A

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

PENEA  ANDREEA

 

 VIII A

 

ENACHE DOINA

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

SIMINIC ANDREI

 

 VIII A

ENACHE DOINA

 

 

OLIMPIADA DE ASTRONOMIE

 

 

NAŢIONAL

 

 

JUDEȚEANĂ

 

 

MENŢIUNE

 

 

SZEKEREȘ EMANUEL

 

VIII B

 

 

IVAN ISTRĂTUCĂ CORINA

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

NAŢIONAL

LOCALĂ

MENŢIUNE

VLAD TANIA

 

VIII C

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

BELU BIANCA

VIII C

SIMIANSCHI FLORINA

 

JINGA FLORINA

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

VLAD TANIA

 

VIII C

SIMIANSCHI FLORINA

 

JINGA FLORINA

CONCURSUL NAȚIONAL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL II

TRUICĂ DAIANA

 

VIII C

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSUL NAȚIONAL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

PREMIUL III

VLAD TANIA

 

VIII C

SIMIANSCHI FLORINA

CONCURSULPUBLIC SPEAKING

 

INTERNAŢIONAL

LOCALĂ

 

JUDEȚEANĂ

PREMIUL I

 

PREMIUL I

OGÎRCIN MARIA

 

VIII C

CRISTEAN NICOLETA

OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ

JUDEȚEAN

LOCALĂ

MENŢIUNE

OGÎRCIN MARIA

 

VIII C

CRISTEAN NICOLETA

EXPOZIȚIA CONCURS  ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ

INTERNAŢIONAL

INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL I

SECȚIUNEA ACUARELĂ

TRUICĂ DAIANA

 

VIII C

BADEA ELENA IONESCU

CONCURSUL INTERDISCIPLINAR CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ

 

JUDEȚEAN

JUDEȚEANĂ

MENŢIUNE

DANCĂ-PUIU ELIZA

 

VIII D

OCSKO MARIANA

 

LUPU VIRGINIA

CONCURSUL NAȚIONAL COMUNICARE.ORTOGRAFIE

NAȚIONAL

NAȚIONAL

MENŢIUNE

BORBELY LAVINIA MARIA

 

 VIII D

OCSKO MARIANA